Putovní letní kino červenec 2018

Publikováno 22. 6. 2018 | Rubrika Pozvánka

Putovní letní kino červenec 2018

Nemocnice Nové Město na Moravě p.o. pořádá první veřejnou sbírku ve své historii

Publikováno 20. 6. 2018 | Rubrika Info

Výtěžek první veřejné sbírky pořádané Nemocnicí Nové Město na Moravě, příspěvková organizace poputuje na vybavení dětského oddělení novoměstské nemocnice, které bude dokončeno na začátku roku 2019. V nové budově dětského pavilonu bude 33 lůžek, z toho 3 lůžka budou vyčleněna pro intermediální péči. Kapacita se oproti stávajícímu dětskému oddělení zvýší o 5 lůžek. V pavilonu budou umístěny všechny odborné ambulance, bude zde vybudováno zázemí pro děti i rodinný doprovod.

Náklady na stavbu, které dosáhnou 87 milionů korun, platí zřizovatel nemocnice – Kraj Vysočina. Bohužel mobilní vybavení pokojů a ambulancí není součástí nové budovy. Proto nutně potřebujeme moderní polohovatelná lůžka pro děti v závažném stavu a pro děti po úrazech a operacích.

Sbírka je určena také na zajištění příjemného prostředí pro dětské pacienty. Projekt nového dětského oddělení pamatoval na hernu pro hospitalizované děti. Tu bychom rádi zařídili tak, aby děti mohly alespoň na chvíli zapomenout na své trápení.

Vedení nemocnice poprvé ve své historii vyhlašuje na zařízení dětského oddělení veřejnou sbírku. Ta je povolena Krajským úřadem Kraje Vysočina rozhodnutím ze dne 9. dubna 2018 pod číslem jednacím KUJI 27950/2018.

Jedna z možností, jak do veřejné sbírky na vybavení dětského oddělení přispět, jsou zapečetěné kasičky, které budou na různých místech v našem regionu. Minimálně dvě kasičky budou přímo v Nemocnici Nové Město na Moravě, p.o. Pacienti a návštěvníci nemocnice do nich budou moci přispět v obou našich lékárnách. „Tyhle dvě budou úplně první. Uvidíme, jak budou kasičky fungovat. Je to pro nás jedna velká neznámá,“ přiznává tisková mluvčí.

fb-900x900-modal-5

Pokračování tohoto článku »»»

Pelíšek fest 30. 6. 2018

Publikováno 12. 6. 2018 | Rubrika Kulturní a sportovní akce

Jubilejní jedenáctý ročník hudebního festivalu Pelíšek fest odstartuje v sobotu 30. června. A protože jde i o výročí prvního ročníku v nové dekádě, pořadatelé nenechali nic náhodě a vrátili se ke kořenům. Oslovili všechny stávající kapely regionu a tak se můžete těšit na žďárskou hardcorovou formaci D.O.P., stejně tak jako rock popovou skupinu Babyløn. V rytmu funky a reggae vás rozhoupou Ecce Homo, na staré dobré fláky zavzpomínáte s nestárnoucími Kroky a třešničkou na dortu jistě budou stále výraznější a republiku objíždějící punk rockový Rabies.

Pro ty, kterým nestačí zdejší scéna, nabízí pořadatelé výjimečné lahůdky v podání skupiny Harlej, Wohnout a Sebastian. Součástí programu bude mnoho atrakcí jak pro dospělé tak i děti. Ve spolupráci s Lezci Vysočiny je připravena mobilní lezecká stěna i jiná lanová zpestření. Samozřejmostí je bohaté a chutné občerstvení s pivem Chotěboř. Více na www.pelisekfest.cz či na https://www.facebook.com/pelisekfest/

 

  pelisek-2018-plakat4

 

„ Oranžové hřiště “ v Rožné

Publikováno 7. 6. 2018 | Rubrika Info

„ Oranžové hřiště “ v Rožné

          Jedním z negativních jevů dnešní společnosti je klesající sportovní zdatnost celé naší populace. Proto je vznik každého nového sportoviště, které dokáže byť jen na chvíli odlákat především naše děti od monitorů počítačů a mobilních telefonů, skutečně chvályhodný čin. Díky „Nadaci ČEZ“ a jejich příspěvku na náš projekt „Dětské hřiště v Rožné“ v grantovém řízení „Oranžové hřiště“ tak mohla vzniknout další sportoviště nejen přímo v Rožné, ale i místní části Josefov. Správní radě „Nadace ČEZ“ za tuto podporu, která činila víc jak 60% pořizovacích nákladů, jménem všech spokojených dětí i rodičů velmi děkuji.

„ Oranžové hřiště “ v Rožné

Noviny Bystřicko č.6/2018

Publikováno 4. 6. 2018 | Rubrika Noviny Bystřicka

Noviny Bystřicko č.6/2018

Dne 5. června 2018 vyšlo nové číslo regionálního měsíčníku Bystřicko.

Červnové číslo ke stažení

• Uzávěrka červencového čísla novin Bystřicko je 18. 6. 2018

• Červencové číslo novin Bystřicko vyjde 3. 7. 2018

Noviny Bystřicko č.5/2018

Publikováno 9. 5. 2018 | Rubrika Noviny Bystřicka

Noviny Bystřicko č.5/2018

Dne 9. května 2018 vyšlo nové číslo regionálního měsíčníku Bystřicko.

Květnové číslo ke stažení

• Uzávěrka červnového čísla novin Bystřicko je 21. 5. 2018

Červnové číslo novin Bystřicko vyjde 5. 6. 2018

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« srpen 2018 »»»
PoÚtStČtSoNe
  
  

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Bc. Michaela Kolářová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

©2006 – 2018 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák