Databáze strategických plánů Bystřicka (projektových záměrů) je součástí DataPlánu Národní sítě Zdravých měst (NSZM), který má sloužit Zdravým obcím, městům a regionům (zdravý region je i kraj Vysočina) k tomu, aby přehledně a efektivně dovedly řídit procesy v rámci veřejné správy a zefektivnit a zkvalitnit celkové řízení a plánování na úrovni municipalit.
V databázi strategických plánů Bystřice n.P. (spádový region III. stupně) naleznete komunitní plán, návrhy projektů a statistiky – kolik projektových záměrů spadá do určitého problémového témata. Tato databáze vznikla v rámci projektu kraje Vysočiny Partnerství pro Vysočinu.
V databázi můžete porovnat priority rozvoje Bystřicka v jednotlivých oblastech společenského života, tak jak je formulovali účastníci druhého setkání místního partnerství, s platnými strategiemi.
DataPlán NSZM slouží jako databázové prostředí, ve kterém lze přehledně pracovat s veškerou strategickou dokumentací jednotlivých měst, obcí a regionů. Z technického hlediska je DataPlán NSZM velmi přehledné, intuitivní a příjemné webové prostředí. Uvnitř se však jedná o poměrně složitý systém databází, které propojují různé druhy strategických dokumentů i aktuálně probíhajících aktivit.
• DataPlán NSZM sleduje koncepční a strategické dokumenty na úrovni municipalit – jedná se zejména o samotný strategický plán rozvoje, koncepce i další rozvojové programy (např. Program rozvoje kraje), ale i komunitní strategické plány, mapující názor veřejnosti (např. komunitní Plán zdraví a kvality života). Informační systém rovněž zahrne dokumenty celostátního a mezinárodního významu. Mimo tyto komplexní záležitosti umožňuje DataPlán NSZM pracovat i s dílčími koncepcemi a expertními hodnoceními.
• Díky speciálním funkcím DataPlánu NSZM má municipalita přehledné „POROVNÁNÍ“ své strategické dokumentace (expertní i komunitní plány) s jinými městy, kontroluje svoji projektovou kapacitu pro řešení nejrůznějších problémů a zjišťuje souvislosti záměrů a aktivit na místní úrovni s krajskými a do budoucna i s národními a mezinárodními dokumenty (např. Strategie udržitelného rozvoje ČR a EU, Agenda 21 aj.).
• DataPlán NSZM obsahuje ty nejlepší aktivity, které se v obcích, městech a regionech uskutečňují. Přehled příkladů „DOBRÉ PRAXE“ obsahuje inovativní a inspirativní projekty či aktivity. Umožňuje sdílet dobrá řešení nejrůznějších problémů, se kterými se municipality setkávají ve své každodenní praxi, a zároveň je porovnávat metodou benchmarkingu. Ve finální podobě je možné v části „ROZPOČTY“ velice přehledně sledovat kolik finančních prostředků je na jednotlivé aktivity vynakládáno a zda jsou tyto finance využívány efektivně.
• DataPlán NSZM je možné využít pro sledování realizace jednotlivých projektů a opatření na základě stanovených „INDIKÁTORŮ“, a získat tak přehled o tom, co se v dané municipalitě děje, kolik to stojí peněz a jaké výsledky aktivity přinášejí.
• DataPlán NSZM slouží jako „zásobník“ projektových návrhů a lze jej efektivně využívat například při krajských projektech Společného regionálního operačního programu (např. SROP 3.3).
Článek převzat z internetové stránky NSZM
Blíží se:
10. 11. | Koncert české balady & romance |
12. 11. | KPH - Matyáš Novák |
16. 11. | Studentský bál |
18. 11. | Kinokavárna - Rok vdovy |
Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem
E-mail:
info@regionbystricko.cz
Telefon:
736 535 145
566 590 399
Předseda:
Libor Pokorný
Správce:
Mgr. Veronika Benová
Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová
IČ: 70830355
©2006 – 2024 Mikroregion Bystřicko
Vytvořil Marek Klusák