Gratulujeme vítězům, čest poraženým!

Publikováno 16. 9. 2019 | Rubrika

Hry bez hranic 2019

hry-bez-hranic-2019-foto-nove V sobotu 14. září se uskutečnil již šestý ročník sportovního dne s názvem Hry bez hranic. Sportovní odpoledne se odehrálo ve Strážku na fotbalovém hřišti. Soutěže se zúčastnilo nakonec 9 obcí (Bystřice n. P., Dalečín, Dolní Rožínka, Horní Rožínka, Rozsochy, Rožná, Strážek, Velké Janovice a Vír). Všechny týmy soutěžily v 9 hrách z toho osm her bylo pod patronátem jednotlivých obcí. Soutěžící si v rámci her mohli ověřit svoji fyzickou zdatnost, týmovou spolupráci i zručnost. Poslední hra, připravena Mikroregionem Bystřicko, prověřila týmovou spolupráci hráčů, kteří z jednotlivých písmenek tvořili nápis ,,HRY BEZ HRANIC STRÁŽEK 2019.

Vše začalo v 13:30 hod. slavnostním nástupem a představením všech týmů. O přivítání a následné komentování celého odpoledne se postarali: Libor Pokorný, Martin Horák a částečně i pan starosta Vlastimil Tvarůžek z pořádající obce Strážek. Po slavnostním zahájení vypuklo již samotné soutěžení. Všichni soutěžící šli do každé hry s velkým nasazením. Počasí nám tento rok vyšlo na jedničku, takže nic nebránilo tomu, dát do výkonů maximum.

V závěru sportovního dne nastala dlouho očekávaná chvíle, vyhlašování výsledků. Pro každý tým byly připraveny věcné ceny a pro týmy, které se umístily na stupních nejvyšších, byly kromě těchto darů připraveny i medaile, šampaňské, dárkové balení pivních speciálů a dorty. Vítěz také získal putovní pohár.
V letošním roce obhájil, již potřetí, své vítězství tým z Dolní Rožínky s celkovým ziskem 66 bodů, druhé místo získala obec Dalečín, na místě třetím skončila Rožná. Všem vítězům ještě jednou gratulujeme a ostatním týmům děkujeme nejenom za účast, ale i za příjemnou atmosféru, která provázela celý tento den.

6. místo: Vír (48 bodů)

7. místo: Bystřice nad Pernštejnem (44 bodů)

8. místo: Velké Janovice (38 bodů)

9. místo: Rozsochy (33 bodů)

Díky této akci jsme dosáhli propojení představitelů místních obcí, kteří v podobě soutěžících zdolávali mnohdy nelehké soutěžní disciplíny. Letošní Hry bez hranic podpořila především společnost ŽDAS, a.s., Město Bystřice nad Pernštejnem, organizace MAS Zubří země o.p.s., které na tuto akci poskytly věcné ceny a pomohly nám také i s organizací celého sportovního dne. Velké díky patří pořadatelské obci Strážek za spolupráci při přípravě celé akce.

Povedené fotky a videa z akce nám, prosím, posílejte na info@regionbystricko.cz. Vámi zaslané fotografie a videa budou zveřejněny na www.regionbystricko.cz nebo na facebookových stránkách Mikroregionu.