Hry bez hranic 2017 – sportovní odpoledne ve znamení zábavy

Publikováno 19. 9. 2017 | Rubrika Kulturní a sportovní akce

V sobotu 16. září se uskutečnil již čtvrtý ročník sportovního dne s názvem Hry bez hranic. Sportovní odpoledne se odehrálo v Dolní Rožínce na fotbalovém hřišti. Soutěže se zúčastnilo 10 obcí (Bystřice n. P., Dalečín, Dolní Rožínka, Rozsochy, Rožná, Strážek, Štěpánov n. S., Věžná, Vír a Zvole). Všechny týmy soutěžily v 10 hrách. Devět her bylo pod patronátem jednotlivých obcí. Soutěžící si v rámci her mohli ověřit svoji fyzickou zdatnost, týmovou spolupráci i zručnost. Poslední hru připravil Mikroregion Bystřicko, šlo o vědomostní soutěž tzv. Indicie. Hru si můžete vyzkoušet na tomto webu.

Vše začalo v 13:30 hod. slavnostním nástupem a představením všech týmů. O přivítání a následné komentování celého odpoledne se postarali: Libor Pokorný a Josef Vojta. Po slavnostním zahájení vypuklo již samotné soutěžení. Všichni soutěžící šli do každé hry s velkým nasazením.
I když nám počasí moc nepřálo, utkání se zúčastnily všechny týmy i několik desítek diváků, za což bychom chtěli poděkovat.

V závěru sportovního dne nastala dlouho očekávaná chvíle, vyhlašování výsledků. Pro každý tým byly připraveny věcné ceny a pro týmy, které se umístily na stupních nejvyšších, byly kromě těchto darů připraveny i medaile, sekty, dárkové balení pivních speciálů a dorty. Vítěz také získal putovní pohár.
V letošním roce zvítězil domácí tým z Dolní Rožínky s celkovým ziskem 99 bodů, který z dosavadního prvenství sesadil tým města Bystřice nad Pernštejnem, druhé místo získala obec Dalečín, na místě třetím skončila Rožná. Všem vítězům ještě jednou gratulujeme a ostatním týmům děkujeme nejenom za účast, ale i za příjemnou atmosféru, která provázela celý tento den.

Výsledková listina

1. místo:         Dolní Rožínka (99 b.)                           6. místo:        Bystřice (61 b.)
2. místo:         Dalečín (74 b.)                                    7. místo:         Věžná (60 b.)
3. místo:         Rožná (72 b.)                                      8. místo:         Rozsochy (47 b.)
4. místo:         Strážek (69 b.)                                    9. místo:         Zvole (41 b.)
5. místo:         Vír (63 b.)                                        10. místo:         Štěpánov  (32 b.)

Hlavním sponzorem celé akce byl Kraj Vysočina v rámci dotačního programu Jednorázové akce 2017, čehož si velice vážíme. Díky této akci jsme dosáhli propojení představitelů místních obcí (do soutěžního klání i do příprav se zapojilo hned několik starostů) jak se širokou veřejností, tedy s občany obcí, kteří v podobě soutěžících zdolávali mnohdy nelehké soutěžní disciplíny, tak s představiteli místního podnikatelského sektoru a neziskových organizací. Tyto partnerské společnosti zastupovala zejména společnost Stavebniny Zeman, ŽDAS, a.s., společnost V&K, s.r.o. a organizace MAS Zubří země o.p.s., které na tuto akci poskytly nejen dar finanční, ale také věcné ceny a pomohly nám i s organizací celého sportovního dne.

Za další dary také velmi děkujeme Městu Bystřice nad Pernštejnem a organizaci SÚRAO.

Podařené fotky a videa z akce nám, prosím, posílejte na mikroregionbystricko@centrum.cz. Vámi zaslané fotografie a videa budou zveřejněny na www.regionbystricko.cz nebo na facebookových stránkách Mikroregionu.