Vítězem Her bez hranic 2021 se stala pořadatelská obec VĚCHNOV!!!

Publikováno 13. 9. 2021 | Rubrika

V sobotu 11. září se na fotbalovém hřišti ve Věchnově uskutečnil již osmý ročník sportovního dne ve stylu legendární televizní soutěže nazvané Hry bez hranic.

Počasí ze začátku strašilo odpoledním deštěm, ale ten se nám nakonec vyhnul, takže opět nic nebránilo tomu, dát do výkonu maximum. Letošního ročníku Her bez hranic se zúčastnilo historicky nejvíce obcí, a to celkově patnáct. Mezi ně patřily: Bystřice n. P., Dalečín, Dolní Rožínka, Horní Rožínka, Písečné (nováček), Prosetín (nováček), Rozsochy, Rožná, Strážek, Štěpánov n. S., Velké Janovice, Věchnov, Věžná, Vír a Zvole. Všechny týmy poměřily síly ve 13 hrách, z toho 12 her bylo pod patronátem jednotlivých obcí.

Vše vypuklo zhruba ve 12:30 hodin slavnostním nástupem a představením všech týmů. O přivítání a následné komentování celého odpoledne se postarali pánové – Libor Pokorný (starosta obce Rožná, předseda DSO), Mgr. Martin Horák (místostarosta města Bystřice n. P., místopředseda DSO) a částečně i pan starosta Josef Pokorný z pořádající obce Věchnov. Po slavnostním zahájení se odehrávalo již samotné soutěžení zúčastněných obcí. Soutěžící si v rámci her mohli ověřit svoji fyzickou zdatnost, týmovou spolupráci i zručnost. Letos si hráči vyzkoušeli různé disciplíny jako například ,,Suchý biatlon“, ,,Hmatovku nohama“, ,,Bolaso“, ,,Jablkobraní“ a mnoho dalších. Mikroregion Bystřicko připravil na letošní ročník soutěž ,,Kde domov můj“, která prověřila znalosti i týmovou spolupráci hráčů. Soutěžící měli za úkol, do mapy zobrazující území Mikroregionu Bystřicko, doplnit všech 15 zúčastněných obcí. Názvy těchto 15 obcí byly z mapy vymazány a soutěžící tedy museli určit oblast, kde se daná obec nachází. Výsledky této soutěže byly odtajněny až na samotném konci soutěže.

V závěru sportovního dne nastala dlouho očekávaná chvíle, vyhlašování výsledků. Pro každý tým byly připraveny věcné ceny a pro týmy, které se umístily na stupních nejvyšších, byly kromě těchto darů přichystány také medaile, šampaňské, dárková balení a dorty. Vítěz získal již tradičně i putovní pohár.

A nyní očekávané výsledky!

V letošním roce přebrala prvenství v soutěži pořadatelská obec VĚCHNOV, a to s celkovým ziskem 148 bodů! Druhé místo patří čtyřnásobnému vítězi Her bez hranic – obci Dolní Rožínka, která získala 141 bodů! A na krásném třetím místě se umístil městys Štěpánov nad Svratkou se 140 body!

Všem vítězům ještě jednou moc gratulujeme a ostatním týmům děkujeme za účast a příjemnou atmosféru, která nás provázela celým dnem.

Výsledková listina:

1. místo: Věchnov (148 bodů)

2. místo: Dolní Rožínka (141 bodů)

3. místo: Štěpánov nad Svratkou (140 bodů)

4. místo: Rožná (136 bodů)

5. místo: Písečné (130 bodů)

6. místo: Dalečín (124 bodů)

7. místo: Vír (121 bodů)

8. místo: Bystřice nad Pernštejnem (120 bodů)

15. místo: Rozsochy (58 bodů)

Z uvedených výsledků je patrné, že současný ročník přinesl opravdu velice vyrovnané výsledky a my se již nyní opět těšíme, co přinese další ročník této soutěže!

Závěrem bychom chtěli poděkovat sponzorům této akce, zejména Kraji Vysočina, který je hlavním sponzorem v rámci dotačního programu Jednorázové akce 2021, dále také městu Bystřice nad Pernštejnem a organizaci MAS Zubří země o.p.s., kteří na tuto akci poskytují věcné dary a pomáhají nám s organizací během celého sportovního dne. Velké díky patří také pořadatelské obci Věchnov za svědomitou přípravu celé akce a v neposlední řadě také za zajištění doprovodného programu pro diváky, kterým byla biatlonová střelnice.

Zásluhou této již tradiční akce dochází stále více k propojování představitelů místních obcí, kteří v podobě soutěžících zdolávají mnohdy nelehké soutěžní disciplíny. Pevně doufáme, že se i v příštím roce, konktrétně v městysu Štěpánov nad Svratkou, opět sejdeme v tak hojném počtu!

Fotografie a videa z akce nám můžete zaslat na e-mail: info@regionbystricko.cz. Vybrané fotografie a videa budou zveřejněny na www.regionbystricko.cz nebo na facebookových stránkách Mikroregionu.