Zábavné sportovní odpoledne v Rožné

Publikováno 8. 9. 2015 | Rubrika Kulturní a sportovní akce

V sobotu 5. září se uskutečnil již druhý ročník sportovního dne s názvem Hry bez hranic. Sportovní odpoledne se odehrávalo v obci loňských vítězů, tedy na fotbalovém hřišti v Rožné. Soutěže se zúčastnilo 9 obcí (Bystřice n. P., Dalečín, Dolní Rožínka, Rozsochy, Rožná, Strážek, Štěpánov n. S., Věžná a Vír) a připojili se k nám i naši slovenští kolegové z Vranovského regionu. Všechny týmy soutěžily v 9 hrách. Nad osmi z nich si vzaly patronát jednotlivé soutěžící obce a jednu připravil Mikroregion Bystřicko.

Vše začalo v 13.30 hod. Každý tým se představil v úvodním průvodu. Augustin Holý, Josef Vojta a Libor Pokorný všechny přivítali. Všichni komentátoři soutěžícím ještě popřáli hodně štěstí a sportovní odpoledne bylo zahájeno. Každý soutěžní tým šel do každé disciplíny s velkým nasazením.

Ve výsledcích byly týmy velmi vyrovnané. A v závěru sportovního odpoledne přišla dlouho očekávaná chvíle a mohlo se přistoupit k vyhlášení výsledků. Pro každý tým byly připraveny věcné ceny a pro týmy, které se umístily na stupních vítězů, byly připraveny medaile a dorty s logem Her bez hranic 2015. Pro první místo byl ještě připraven zlatý putovní pohár.

Výsledková listina:

1. místo: obec Rožná (82 b.) 6. místo: městys Štěpánov n. S. (52 b.)
2. místo: město Bystřice n. P. (76 b.) 7. místo: obec Dalečín (49 b.)
3. místo:  obec Dolní Rožínka (70 b.) 8. místo: Slovensko (40 b.)
4. místo: obec Věžná (67 b.) 9. místo: obec Vír (40 b.)
5. místo: obec Rozsochy (60 b.) 10. místo: městys Strážek (33 b.)

Děkujeme sponzorům (Kraj Vysočina, Centrum EDEN, Stavebniny Zeman, MAS Zubří země, o.p.s., SÚRAO) i našim slovenským kolegům, že přijali pozvání a zúčastnili se sportovního klání a umístili se na krásném osmém místě. Vítězům gratulujeme a všem soutěžícím i divákům děkujeme za skvělou atmosféru a těšíme se na Vás v příštím ročníku Her bez hranic v roce 2016.

Podařené fotky a videa z akce nám, prosím, posílejte na mikroregionbystricko@centrum.cz. Vámi zaslané fotografie a videa budou zveřejněny na www.regionbystricko.cz nebo na facebookových stránkách Mikroregionu.